جمعه , آبان ۲۵ ۱۳۹۷
صفحه اصلی / خودسازی / آموزش و تجربه موفقیت را تضمین نمی کند،طرز فکر و عادت موفقیت را تضمین می کند.

آموزش و تجربه موفقیت را تضمین نمی کند،طرز فکر و عادت موفقیت را تضمین می کند.

آموزش و تجربه موفقیت را تضمین نمی کند، طرز فکر و عادت موفقیت را تضمین می کند.

آموزش و تجربه موفقیت را تضمین نمی کند،طرز فکر و عادت موفقیت را تضمین می کند.

(کاری از گروه ترجمه irsuccessir)(کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد )

از ۱۵ مقاله برتر سال ۲۰۱۵

(منبع: success.com)

 

موفقیت حرفه ای قله ی همه برتری هاست. تحصیلات شما موضوع مهمی است ، ممکن است به اهمیتی که فکر می کنید نباشد ولی یه مدرک در رشته تان می تواند سکوی پرشی برای شما باشد. تجربه شما نیز موضوع مهمی است اما بعد از سالها می تواند به کمک شما بیاید. استعداد هم مهم است، اما سوای مهارت انجام کار که وابسته به تجربه است اصولا استعداد ذاتی است و تمایل طبیعی به انجام کار عالی تر و بهتر از دیگران  در زمینه های معین است. ارتباطتتان با دیگران هم مهم است اما همیشه شما نمیتوانیم کسانی که با آنها برخورد دارید را کنترل کنید و سرانجام حداقل برخی از موفقیتهای کاری از فاکتور شانس سرچشمه می گیرند.

 

با نگاه به این چیزها به نظر می رسد که ما کنترل کمی روی شرایط داریم. اما هیچ یک از این موارد اصولا نمیتوانند ما رابه سرانجامی خوب برسانند اگر ما  مهمترین چیزها را برای ساختن خود نادیده بگیریم و این پنج مورد راهکار رسیدن به موفقیتی پایدار می اشند:

 

۱-یک دیدگاه مثبت

دیدگاه مثبت ممکن است یک فریب به نظر برسد ، مثلا آیا هیچ فرد موفقی است که به موفقیت رسیده باشد فقط تنها به خاطر اینکه دید مثبت داشته است؟ البته که نه! اما شما سرگذشت هر انسان موفقی را دنبال کنید حداقل یک مانع در سر راهشان می بینید و در مواجهه با آن مانع، آنها مثبت می مانند، که آنها را در مقابل تسلیم مقاوم نگه می دارد و سرانجام آنها به بالاترین جاها می رساند.

فکر مثبت فقط به کمک به گذراندن زمانهای سخت منتهی نمی شود. مطالعات جدید نشان می دهد صحبت های مثبت شخص با خودش نسبت به صحبت های منفی می تواند به طور موثری استرس را کاهش دهد و سلامت فکری و جسمی بالاتر و ظرفیتی بالاتر برای استفاده از بیشینه پتانسیل را فراهم آورد. بهترین بخش این است که انسان مثبت یا منفی ذاتی نداریم و فکر و سخن می توانند با تمرین کنترل شوند و این به معنی این است که دید مثبت چیزی است که شما می توانید و باید برای خودتان بسازید.

 

۲-عادات جاری

مجموعه عادات ما، کسی که هستیم را می سازند. در گذر زمان، فعالیت های تکرار شونده ما به صورت خودبخود می شود و یابه عبارتی ذات ثانویه ما می شوند و زنجیری می شوند که شکستن آن زنجیر تقریبا غیرممکن است . در عادات بد نظیر خواب بعد از زنگ ساعت یا کار در زمانی که برای استراحت در نظر گرفتیم این زنجیر ناگسستنی می تواند شما را نابود کند. اما با عادات مثبت مثل مطالعه منظم یا بررسی منظم کارها این زنجیر ناگسستنی می تواند شما را به موفقیت برساند.

اگرچه خیلی عادات به طور ناخودآگاه در طبیعت ما شکل می گیرند،اما می توانیم عاداتی برای خودمان بسازیم . کلید ساختن این عادات پشتکار است. اگر شما می خواهید انجام مداوم و هر روزه کاری را استارت بزنید ، شما باید خودتان را ملزم به انجام روزانه آن کنید و به خودتان اجازه ترک آن به خصوص هفته های آغازین را ندهید. بعد از یک سری تلاش های مستمر اینکار راحت تر می شود. ترک عادات بد سخت تر است،اما کاملا در حیطه قدرت شما می باشد.

 

۳-اهداف

در حالی که شغل شما ممکن است اهدافی مربوط به کل کارخانه و محل کار شما را داشته باشد که اعمال خاصی را به شما دیکته کند ، اهداف حرفه ای شما کامل در کنترل خودتان است. اگر اهدافتان را خیلی غیرواقعی در نظر بگیرید هیچگاه قدم مهمی برایشان بر نمیدارید و اگر اهدافتان را خیلی آسان در نظر بگیرید شما از پتانسیل خود بسیار کم استفاده می کنید.

معیار قابل اتکا برای ساختن اهداف خوب معیارهای ویژه بودن و مشخص بودن هدف ، قابل اندازه گیری ، دست یافتنی ، واقعی و در یک بازه زمانی مشخص بودن است. بعلاوه با داشتن این معیارها ، شما باید اهدافتان را براساس چندین شاخص بنا نهید. برای مثال ، شما باید برای اهداف بلند مدتتان برنامه ای بلند مدت با جزییات کامل داشته باشید اما هم چنین باید اهداف کوچکتری هم داشته باشید ، هدف هایی برای  اقدامات فوری و اهداف سریع الوصول و نزدیک که می توانند مانند تکه های پازل کنار هم قرار گرفته و شما را به اهداف بلند مدت برسانند.

 

۴-برنامه های تاکتیکی

اهداف برای تقویت شما در رسیدن به خواسته هایتان کمک می کنند اما بدون یک برنامه مشخص قابل اجرا ، آن خواسته ها تنها رویاهای توخالی هستند. برای بسط اهدافتان ، شما باید ساختن برنامه های تاکتیکی که جزییات رسیدن به هدف را مشخص می کنند را بیاموزید. این ممکن است شامل لیستی از وظایفی باشد که شما باید قبل از دست یابی به اهدافتان انجام دهید یا یک سری استراتژی هایی باشد که شما باید در مسیر هدف به کار برید یا لیستی از پیش نیازهایی باشد که شما برای رفتن به فاز بعدی اهدافتان به آنها نیاز دارید. اگر شما در مواجهه با یک هدف اولیه مشکلی دارید ، احتمالا باید تحقیقات و بررسی های اضافی قبل از رفتن به مرحله بعد داشته باشید.

 

۵-یک محیط سالم

به عنوان مجموعه انسان ها، ما معمولا محصول محیطمان هستیم و در دنیای کار حرفه ای نیز اینگونه است. اگر میز کارتان بهم ریخته است ، فکر شما احتمالا درهم ریخته و نامنظم است. اگر در یک محیط پر سر و صدا  کار می کنید شما تمرکز نخواهید داشت . اما مهمتر آنکه اگر دورتان را افراد منفی ، بی تفاوت و تنبل گرفته باشند ، شما هرگز نمی توانید خودتان را تشویق به حرکت و رسیدن به اهدافتان کنید. اگر شما در یک مکانی کار می کنید که به سخت کار کردن بها نمی دهند، هرگز قادر به سخت کار کردن و پیشرفت نخواهید بود.

محیطتتان را جوری بسازید که بیشترین شانس را برای موفقیت داشته باشید و همواره در  محیط هایی با فرصت های بهتر قرار بگیرید. خودتان را با تیپ افرادی که شما را به سمت موفقیت هدایت می کنند احاطه کنید، و محیط کارتان را جوری بسازید که بیشترین بهره وری را داشته باشید.

 

هنگامی که شما این موارد را به طور مداوم  انجام می دهید در شما حرکت به سمت هدف ، درونی می شود. با یک بینش قوی ذهنی و دیدگاه درست و محیط مناسب می توان از موانع عبور کرد و هیچ چیز شما را در رسیدن به اهدافتان متوقف نمی کند.

منبع :success.com
از ۱۵ مقاله برتر سال ۲۰۱۵
Larry Alton  June 24, 2015
(ترجمه شده توسط تیم irSuccess منبع مجله پرفروش و سایت پر بازدید success.com ) (کپی برداری با ذکر منبع مجاز است)

 

“حتی اگر بتوانیم فقط زندگی یک نفر را تغییر دهیم ، برای ما کافیست.”

 

به کانال ما در تلگرام بپیوندید :

             عضویت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *