جمعه , آبان ۲۵ ۱۳۹۷
صفحه اصلی / خودسازی / ده چیز که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمی دهند.

ده چیز که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمی دهند.

ده چیز که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمی دهند.

ده چیز که افراد موفق هرگز دوباره انجام نمی دهند.(کاری از تیم ترجمه irsuccess.ir ) (کپی برداری با ذکر منبع مجاز است )
(۱۵ مقاله برتر سال ۲۰۱۵)
(منبع: success.com)
همه ما اشتباه می کنیم اما افرادی که از اشتباهاتشان درس می گیرند ، افرادی موفق هستند.

هرگز به عقب برنگرد. این جمله چه معنی دارد؟ از مشاهده افراد موفق ، روانشناس بالینی و نویسنده ی “هرگز به عقب برنگرد :ده چیز که شما هرگز دوباره انجام نخواهید داد ” دکتر هنری کلود کشف کرد که افرادی که در زندگی و تجارت آگاهی مشخصی را دارند هرگز به راه قدیمی انجام کارها برنمی گردند، و در موارد مشابه آنها اشتباه قبلی را تکرار نمی کنند.
دکتر کلود می گوید: سالها پیش ، یک تصمیم بد تجاری من منجر به یک بحث جالب من و مربی و مرشدم شد. من درس با ارزشی را از یک راه سخت آموختم و او به من اطمینان داد که نکته خوب همان درسی است که از آن یاد گرفتیم که هرگز آن را دوباره انجام ندهیم و به عقب برنگردیم.
همواره در شگفت بودم که کلید این آگاهی و بیداری افراد موفق چیست که همواره چگونگی انجام کارها را تغییر می دهند و آنها را در تجارت ،روابط و زندگی به جلو می راند. من شروع به سالها مطالعه و تحقیق این آگاهی نمودم.
اگرچه زندگی و تجارت درس های زیادی برای یاد دادن به ما دارند، دکتر کلود ده درس اصلی که دروازه های اصلی اند و باعث می شوند افراد موفق هرگز به عقب برنگردند را به ما آموزش می دهد:

 

افراد موفق هرگز دوباره:
۱-به چیزی که انجام داده اند ،برنمی گردد.
چه شغل ،چه یک رابطه ی شکست خورده که با یک دلیل خوب به پایان رسیده باشد، ما هرگز نباید به همان چیزها برگردیم و همان کارها را برگردیم ولی انتظار نتایج متفاوت داشته باشیم،مگر اینکه کار متفاوت انجام دهیم.
۲- انجام دادن هر کاری که لازم است به خاطرش کسی بشوند که نیستند.
در هر چیزی که انجام می دهید باید از خودتان بپرسید که چرا من این را انجام دادم؟آیا برای من مناسب است؟آیا اینکار در حد و اندازه من است؟ آیا قابل تحمل است و بدون آسیب به اطرافیان می توانید انجام دهید؟ اگر پاسختان به هر یک از این سوالات منفی بود شما بهتر است یک دلیل خیلی خوب برای به جلو رفتن و ادامه دادن داشته باشید.
۳- تلاش برای تغییر یک نفر دیگر
هنگامی که شما درک می کنید که شما نمی توانید کسی را به انجام کاری مجبور کنید به او آزادی می دهید و اجازه می دهید تا نتایجش را تجربه کند. با انجام آن ، شما خودتان هم احساس آزادی می کنید.
۴- اعتقاد به اینکه همه را می توان راضی نگه داشت
وقتی شما متوجه شدید که کاملا غیرممکن است که همه را راضی نگه داشت شما شروع به زندگی هدفمند می کنید و تنها تلاش به راضی نگه داشتن افرادی که شما را می فهمند می کنید.
۵- انتخاب راحتی کوتاه مدت به جای سود بلند مدت
هنگامی که افراد موفق می فهمند که آنها یک چیز دردناک در یک گام زمانی محدود می خواهند آنها به آن گام دردناک اهمیت نمی دهند زیرا به فایده بلند مدت می اندیشند. زندگی با این دید یکی از بزرگترین تفاوت های بین افراد موفق و ناموفق است ، چه از نظر شخصیتی چه اجتماعی.
۶- اعتماد به کسی یا چیزی که بی نقص به نظر می رسد.
برای ما طبیعی است که به سمت کسانی و چیزهایی که شگفت انگیز هستند کشیده شویم. من فوق العاده بودن را دوست داریم و هموازه دنبال آن می گردیم. ما باید افرادی را که در کاری که انجام می دهند عالی هستند ،دنبال کنیم و کسانی با قدرت اجرایی بالا را به کار بگیریم ، با افرادی استثنایی و خاص قرار بگذاریم ، دوستانی که شخصیت هایی بی نظیر دارند، داشته باشیم و شرکت های برتری طلب را بخواهیم. اما هنگامی که کسی یا چیزی به نظر خیلی خوب به نظر می رسد باید با دقت نگاه کرد. هیچ کس و هیچ چیز بی نقص نیست و اگر کسی یا چیزی بی نقص به نظر رسید باید متوقف شد و دقیق نگریست.
۷- نادیده گرفتن تصویر اصلی
ما از نظر احساسی بهتر عمل می کنیم و در زندگیمان بهتر عمل می کنیم وقتی که کل تصویر را می بینیم. برای افراد موفق ، هیچ اتفاقی به تنهایی کل ماجرا نیست . برنده ها همه چیز را با هم می بینند.
۸- نادیده گرفتن کوشش مستمر
مهم نیست یک چیز چقدر از بیرون خوب به نظر می رسد ، تنها با نگاه عمیق تر ، مستمر و درست می باشد که ما به چیزهایی که صحیح است دست می یابیم و این حقیقتی است که ما به آن نیاز داریم.
۹- شکست در پرسیدن این سوال که چرا آنها اکنون اینجا و در این وضعیت هستند
یکی از بزرگترین اختلافات بین افراد موفق و بقیه در عشق ، زندگی، ارتباطات و تجارت این است که افراد موفق همواره از خودشان می پرسند :چه بخشی از من در این موقعیت در حال بازی و نقش آفرینی است؟ به بیان دیگر آنها خودشان را قربانی نمی بینند حتی هنگامی که اینگونه است.
۱۰- فراموشی اینکه زندگی درونی شان موفقیت بیرونی شان را تعیین می کند.
برای داشتن یک زندگی خوب شرایط محیطی انقدر تاثیر ندار د که آنچه در درونمان می گذرد در آن موثر است. تحقیقات جدید بر این باور است که ما برحسب آنچه در درونمان می گذرد خوشحال و راضی هستیم یا برعکس و زندگی درونی مان عمدتا در ایجاد خیلی از شرایط بیرونی مان موثر هستند.
افرادی که در تلاش برای پیدا کردن موفقیت در عرصه های مختلف زندگی هستند می توانند از این موارد بالا به عنوان دلایلی برای تکرار اشتباهشان نام ببرند.
هر کسی اشتباه می کند حتی موفق ترین افراد هم دچار اشتباه شده اند. اما چیزی که آنها را متمایز می کند شناسایی بهتر الگو های بالا و استفاده از آنها برای عدم تکرار اشتباه است. آنها از درد می آموزند، از درد خود و درد دیگران.
چیزی که باید به خاطر سپرد این است :درد اجتناب ناپذیر است ، اما هنگامی که ما می توانیم آموختن و انجام با راهی متفاوت را انتخاب کنیم ، تکرار دوباره درد قابل اجتناب است. دوست دارم بگویم که : ما احتیاج به راه های جدید شکست نداریم … قدیمی ترین هایشان هم عالی کار می کنند! وظیفه ما ، در تجارت و زندگی مشاهده آنها و عدم برگشت دوباره به سمت آنهاست.
Dr. Henry Cloud June 24, 2014

(کاری از تیم ترجمه irsuccess.ir ) (کپی برداری با ذکر منبع مجاز است )
(۱۵ مقاله برتر سال ۲۰۱۵)
(منبع: success.com)

اگر بتوانیم مسیر زندگی یک فرد را تغییر دهیم برای ما کافیست.

 

به کانال ما در تلگرام بپیوندید :

             عضویت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *