دوشنبه , خرداد ۲۴ ۱۴۰۰
صفحه اصلی / تجارت و کسب کار / نه نکته که از گفت و گو با نه میلیاردر آموختم.

نه نکته که از گفت و گو با نه میلیاردر آموختم.

نه نکته که از گفت و گو با نه میلیاردر آموختم.

نه نکته که از گفت و گو با نه میلیاردر آموختم.(کاری از تیم ترجمه irsuccess.ir ) (کپی برداری با ذکر منبع مجاز است )
(۱۵ مقاله برتر سال ۲۰۱۵)
(منبع: success.com)

هنگامی که من شروع به مصاحبه با بزرگان تجارت کردم متوجه اثری که روی من خواهد گذاشت ، نبودم. فرصت مصاحبه با دوجین انسان موفق با روحیه های الهام بخش برایم شگفت آور بود.
در طی این مکالمه ها من به برخی از رازها و نصایحشون دسترسی ویژه داشتم . به رازهایی که آن ها به جایی که اکنون هستند ، رسانده بود.

اینجا نه تا از بهترین درس های موفقیتی که از آنها آموختم را برایتان بازگو میکنم:

۱- شما جمع پنج نفری هستید که بیشترین زمان خود را با آنها می گذرانید. مادر من همیشه می گوید : ” به من بگو دوستانت چه کسانی هستند تا من به شما بگوییم خودتان چه شخصیتی دارید” و حق با اوبود، زیرا میلیاردرها با میلیاردرها دوست هستند.
اگر ما جمع افرادی که دورمان هستند باشیم ، بسیار مهم است که حواسمان به افرادی که دورمان هستند ، باشد . افراد موفق شبکه وار همواره در رویدادها ، کنفرانس ها و گروه های ایده پردازی با هم در تماسند.

۲-پول به تنهایی نمی تواند شما را خوشحال کند . اما پول می تواند برای شما آزادی در انجام کارهایی را بخرد که سبب خوشحالیتان میشود. خوشحالی واقعی از پر کردن دقایق و روزهایتان با برنامه هایی است که شما هیجان انجامشان را دارید.
من افراد ثروتمندی را دیدم که به طرز شگفت انگیزی شاد نبودند و افراد فقیری را در کشورهای جهان سوم دیدم که برخی از آنها خوشحالترین افرادی بودند که تاکنون دیده ام . نکته اینجاست که هم اکنون می توانید شاد باشید چه بیست دلار دارید چه بیست میلیون دلار. با خوشنودی از چیزی که دارید، با شادی زنده بودن و امروز را داشتن شما درحال زندگی خواهید کرد و افق دید بهتری دارید.

۳-آنتونی رابینز می گوید:این به نوع هدفتان ربط ندارد به این ربط دارد که شما از آن افرادی باشید که هدفشان را به انجام می رسانند.
خیلی میلیاردرها زیاد درباره ساختن پول نمی گویند، بیشتر در مورد رشد فردی و رشد تجارتتان تا نقطه ای که درآمدزا باشد می گویند. سفر و حرکت در مسیر بسیار مهم تر از مقصد است.

و هنگامی که رسیدید، این سوال برایتان پیش می آید که خب حالا چی!؟ و این دلیل این است که می گوییم که از حرکت لذت ببرید ، خوشحال از مسیری که تا کنون آمده اید و دستاوردهای تا اکنون مسیرتان باشید.

۴-در مسیر رشد یک مرشد و مربی داشته باشید. تقریبا هر فرد موفقی که با او صحبت کردم یک مرشد در مسیرش داشت.
کسی را پیدا کنید که تحسینش می کنید. کسی که دوست دارید مثل او باشید و از او در جهت بهبود اکنون تان و چیزی که دوست دارید بشوید، راهنمایی بخواهید. با نصیحت هایش ، شما بهترین ها را می آموزید و برای رسیدن به موفقیت آماده می شوید.

۵-تمایل به دانستن داشته باشید . هر فرد موفقی که در طول زندگیم دیدم ، یک دانش آموز مادام العمر بود. آنها اهمیت یادگیری مداوم را درک کرده اند و از آن برای رشد پیوسته استفاده می کنند.
خود آموزها ، کتاب ها ، فایل های مولتی مدیا، دوره های آنلاین ، سمینارها و … همه به یادگیری دائمی مهارت های جدید و پیشرفت فرد کمک می کنند. این ها همه باعث دوری از جمود فکری و عملی می شوند.

۶-دو یا سه یا چهار منبع درآمد همواره بهتر از یکی است. میلیاردرها می دانند پول هایشان را کجا بگذارند و می دانند چگونه پولشان برایشان کار کند و تقریبا همه آنها حداقل دو منبع درآمد دارند.
هنگامی که چندین منبع درآمد به افزایش ثروتشان کمک می کند ، آنها به منبع درآمد اصلی متمرکز می شوند . این تنوع باعث میشود تا در سطوح بالایی از ثبات قرار گیرند.

۷-از رفتن به باشگاه متنفرید؟خب یاد بگیرید این تنفر را کاهش دهید. تقریبا تمام میلیاردرهایی که با آنها مصاحبه کردم یک سری از فعالیت های ورزشی سخت منظم انجام می دادند. وزنه زدن ، دو ماراتن، دویدن . آنها در تجارت و ورزش بهترین بودند.
یک شباهتی بین شکستن سدها و موانع در ورزش و شکستن سدها و موانع در تجارت در ذهن وجود دارد. در هر دوی آن ها قدرت و اعتمادبنفس ، نظم و تعهد وجود دارد. پس روی بدنتان کار کنید .

۸-بسیار زیاد مطالعه کنید. من هنوز میلیاردری ندیدم که اهل مطالعه زیاد نباشد و من درباره هری پاتر و هانگر گیمز صحبت نمی کنم. کتاب هایی حاوی نکات عملی و واقعی برای رشد فردی و حرفه ای برای افرادی که همواره دنبال رشد و بهبود خود و تجارتشان می باشند.
کتاب ها راهی عالی برای یادگیری از افراد موفق هستند که نکات ارزشمندی برای آموزش دارند. این کتاب ها مانند آن است که ذهن بهترین تاجران هم عصرمان مرشد و مربی مان باشند. بسیار زیاد و همیشه مطالعه کنید.

۹-تجربیاتتان را بنویسید. حتما نباید برای میلیادر شدن وبلاگ داشته باشید ولی داشتنش ضرری نداره. خیلی از افراد موفق استارتشون رو همراه نوشتن یک وبلاگ زدند. این یک ابزار قدرتمند است، زیرا با مکتوب کردن الهامات و سفرتان در حال کسب شهرت و ثروت به نوعی مکاشفه درونی می رسید. اگر آماده منتشر کردن همه چیز را در وبلاگی عمومی ندارید تلاش کنید تا دست نوشته هایتان را درجایی نگه دارید. نوشتن به شما یادآوری می کند که کجا بودید و به کجا می خواستید برسید و نوشتن اهدافتان راهی مطمئن برای اتفاق افتادن آنهاست.

جیم ران جمله عالی داره که میگه: این نکته حیاتی ایت که در زندگی شخصی تان ، در آینده تان و در مسیر سرنوشتتان دانش آموزی قلم به دست باشید. به حافظه تان اعتماد نکنید. هر چیز با ارزشی شنیدید بنویسید. به هر چیز مهمی برخوردید، بنویسید. زمانی برای نگه داری و سازماندهی نوشته ها و ساختن یک وبلاگ یا هر مجموعه تنظیم شده از نوشته ها اختصاص دهید.

منبع :success.com
۱۵ مقاله برتر سال ۲۰۱۵
Jordan Fried April 13, 2015
(ترجمه شده توسط تیم irSuccess منبع مجله پرفروش و سایت پر بازدید success.com ) (کپی برداری با ذکر منبع مجاز است)

 

اگر بتوانیم مسیر زندگی یک فرد را تغییر دهیم برای ما کافیست.

 

به کانال ما در تلگرام بپیوندید :

             عضویت

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *