دوشنبه , خرداد ۲۴ ۱۴۰۰
صفحه اصلی / مدیریت و رهبری / ۷ ویژگی شخصیتی رهبران بزرگ

۷ ویژگی شخصیتی رهبران بزرگ

۷ ویژگی شخصیتی رهبران بزرگ (ترجمه شده توسط تیم irSuccess منبع success..com ) (کپی برداری با ذکر منبع مجاز است)

اگر در نظر دارید تا رهبری باشید که خصوصیاتتان مردم را به سمت شما جذب کند، کلیدش تبدیل شدن به انسانی خاص هست.
رهبری چه به عنوان پدر و مادر چه به عنوان یک مدیر توانایی جذب کسی به سمت مهارت ها ، موهبت ها و موقعیت هاست که شما به عنوان یک مالک آن را پیشنهاد می دهید . جیم ران رهبری را چالش بزرگ زندگی می نامد.

مسئله ای که در رهبری و مدیریت، نقش به سزایی دارد پالایش مهارت های خود می باشد. تمامی رهبران بزرگ دائما بر روی خود کار میکردند تا بتوانند تاثیر گذار باشند. در زیر چگونگی این کار را برای شما دوستان توضیح می دهیم :

۱ ) یاد بگیرید که قوی باشید نه بی ادب : این یک گام بلند برای تبدیل شدن به رهبری قدرتمند و شایسته با کششی گسترده می باشد .
بعضی از مردم به اشتباه از خشونت برای قدرت استفاده کرده ، خشونت حتی جایگزین خوبی برای قدرت هم نمی باشد.

۲ ) یاد بگیرید که مهربان باشید نه ضعیف : ما نباید مهربانی را با ضعف یکی بدانیم . مهربانی یک ضعف نیست بلکه مهربانی یک نوع از احساس قدرت هست . باید به قدر کافی مهربان باشیم تا حقایق را به دیگران بگوییم. باید مهربان باشیم تا شرایط را هماان طور که هست بگوییم نه با فریب کاری و زیرکی.

۳ ) بی باک باشید نه یک قلدر: اگر میخواهید در زندگی پیروز باشید باید جسور باشید . برای نفوذپذیری بیشتر باید در مقابل گروهتان راه بروید . باید در خودتان تمایلی به پرتاب اولین تیر و درگیر شدن با مشکلات به وجود بیاورید . مشکلات را کشف کنید همانند یک کشاورز ، اگر شما خواهان جایزه زمان برداشت می باشید ، نیاز است که جسور باشید و با مشکلات احتمالی از جمله باران ، علف های هرز و حشرات که به سمت شما می آیند به مقابله بپردازید. باید لحظه هایتان را به دست بگیرید.

۴ ) فروتن باشید ، ترسو نباشید : با خجالتی و ترسو بودن به جاهای بلندی از زندگی نخواهید رسید . بعضی از مردم ترس را نوعی فروتنی میدانند. اما بهتر است بدانند که فروتنی یک نوع حسن به حساب می آید و ترس یک بیماری . میتوان آن را درمان کرد ، اما کار راحتی نخواهد بود . بر روی خود وقت بگذارید این شمایید که میتوانید خودتان را بهبود ببخشید.

۵ ) یاد بگیرید که سر فراز باشید نه یک متکبر : کلید اینکه یک رهبر خوب باشید در این مورد می باشد . آیا می دانید بد ترین نوع تکبر چیست ؟ تکبر حاصل از نادانی . تکبری که غیر قابل تحمل می باشد . اگر کسی دانا و متکبر هست می توان آن را تحمل کرد اما انسان نادان و مغرور تحملش بسیار سخت می باشد .

۶ ) اهل شوخی باشید اما یک احمق نباشید : در رهبریت شوخی یک مسئله پذیرفتنی می باشد اما به یاد داشته باشید که یک احمق نباشید ، طنز باشید نه یک ابله .

۷ ) یاد بگیرید که در صداقت معامله کنید: دیگران را فریب ندهید . زندگی را انطور که هست بپذیرید .

زندگی منحصر به فرد است . رهبریت منحصر به فرد است. روش هایی که برای یک رهبر به خوبی کار میکند ممکن است برای دیگری اینطور عمل نکند. در هر صورت مهارت های پایه ای در رهبریت که در بالا به آن اشاره شد میتواند برای همه ی افراد به خوبی عمل کند .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *